Apăsând butonul "donate" de mai jos veţi fi redirecţionaţi către pagina PayPal de procesare a plăţilor. În această pagină puteţi introduce orice sumă în Euro pe care doriţi să o donaţi. In aceasta pagina puteti dona folosind un cont de PayPal sau orice card de credit sau debit.
Domenii
Actorie, Cinema & Video
Arhitectură & Design Interior
Arte plastice & Istoria Artei
Astronomie
București – Istorie & Artă
Cursuri pentru Copii & Adolescenți
Dezvoltare personală & Psihologie
Filozofie & Diplomație
FOTO & VIDEO
Istorie, Civilizație & Antropologie
Modă & Frumusețe
Muzică & Dans
Religie & Spiritualitate
Scriere Creativă & Jurnalism
Stare de BINE :)
Card cadou
Calendar
-->Sustineți proiectele noastre!
Certificat de participare
Cursantii pot beneficia de Certificat de participare la ateliere, semnat de presedintele Fundatiei si de lector.Certificatul se ofera la cerere, la ultima sedinta de curs. El atesta insusirea informatiilor acumulate sau dezvoltarea unor abilitati si tehnici, lucru care poate fi luat in considerare de un angajator.
Urmăriți-ne!
Misiunea Noastră
Misiunea noastră este să inspirăm tinerii, copiii și adulții prin arte și științe umaniste, abordate într-o manieră interactivă.

Concert Extraordinar de Anul Nou: “Anotimpurile” de Vivaldi şi Piazzolla cu Tiberiu Soare şi Silvestri Orchestra
NU MAI SINT LOCURI /
Invitat: violonistul Răzvan STOICA
Fundaţia Calea Victoriei şi Teatrul Odeon vă invită sâmbată 4 ianuarie, de la 19:00, la Concertul Extraordinar de Anul Nou: “Anotimpurile” de Antonio Vivaldi şi Astor Piazzolla, susţinut de Silvestri Orchestra, sub bagheta [...]

De la Constantinopol la Istanbul. Povestea unui imperiu uitat
“And therefore I have sailed the seas and come
To the holy city of Byzantium”[1]
Sfânta Sofia, mozaicurile de la Ravenna, minunatele mănăstiri de la Meteora sau de la Muntele Athos, cu toți am auzit de ele, poate le-am vizitat sau plănuim să o facem, dar cât de bine cunoaștem imperiul [...]